Метою політики безбар’єрності є створення безперешкодного середовища для всіх груп населення та забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права. На цьому наголосили під час реалізації загальної короткострокової програми підвищення кваліфікації «Створення безбар’єрного простору» для публічних службовців Черкащини.


Представник Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Черкаській ОДА Наталія Капустян і начальник відділу містобудівної діяльності та містобудівного кадастру Департаменту будівництва Черкаської ОДА Михайло Клименко наголосили на основних напрямах безбар’єрності, визначених Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Зокрема, звернули увагу слухачів на просторову доступність (інфраструктура, вулиці та приміщення).


Разом із керівником Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ольгою Хоменко учасники розглянули національне законодавство й механізми реалізації державної політики у сфері захисту прав осіб з інвалідністю, створення безбар’єрного простору як необхідної умови для інтеграції та адаптації осіб з інвалідністю.


Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Людмила Проценко акцентувала на принципах безбар’єрної комунікації та методах подолання бар’єрів у спілкуванні.
Дякуємо спікерам і слухачам професійного навчання за участь та обговорення таких важливих у сучасних умовах питань. Разом до Перемоги! Усе буде Україна!