З огляду на потреби в професійному навчанні та пріоритетні напрями підвищення кваліфікації, затверджені Національним агентством України з питань державної служби на 2025 рік, реалізували для публічних службовців Черкащини загальну короткострокову програму «Забезпечення психологічної підтримки та адаптації у період воєнного стану та після його припинення чи скасування».


Витримувати психологічний тиск, зберігати мотивацію й підтримувати емоційне здоров’я в час війни допомагає резильєнтність. На цьому акцентувала увагу слухачів декан психологічного факультету Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олена Куліш. Учасники ознайомилися із поняттям та основними складниками психологічної резильєнтності, а також виконали практичні вправи й техніки з її формування.


Разом із заступником директора Черкаського обласного центру соціальних служб Людмилою Березовською розглянули стресові чинники в сучасних умовах, як надавати першу психологічну допомогу та як запобігти професійному вигоранню.
Важливим також був тематичний модуль щодо команд реагування на екстрені чи кризові ситуації (ізраїльський та український досвід). Завідувач навчально-методичного центру психологічної служби КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Світлана Харитонова ознайомила учасників із практичними інструментами для системного втручання після надзвичайних подій.


Актуально, цікаво й надзвичайно потрібно. Дякуємо нашим спікерам за професіоналізм, відкритість, корисні поради й рекомендації.