Про те, як убезпечити себе в цифровому просторі, говорили під час загальної короткострокової програми «Інформаційна безпека».
![](https://www.centerpk.ck.ua/wp-content/uploads/2024/05/3-2.jpg)
![](https://www.centerpk.ck.ua/wp-content/uploads/2024/05/7-1.jpg)
![](https://www.centerpk.ck.ua/wp-content/uploads/2024/05/8.jpg)
Разом з оперуповноваженим відділу протидії кіберзлочинам в Черкаській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олегом Паншутіним учасники професійного навчання розглянули приклади найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті, пов’язаними із купівлею-продажем товарів, виплатою грошової допомоги, отриманням імейлів зі шкідливим вмістом, заволодінням обліковими записами користувачів тощо. Спікер надав низку рекомендацій для захисту особистих банківських рахунків, облікових записів і безпечного користування інтернет-ресурсами.
![](https://www.centerpk.ck.ua/wp-content/uploads/2024/05/21.jpg)
![](https://www.centerpk.ck.ua/wp-content/uploads/2024/05/22.jpg)
![](https://www.centerpk.ck.ua/wp-content/uploads/2024/05/25-1.jpg)
На сутності дезінформації, типах інформаційного впливу, прихованому деструктивному впливові, способах протистояння і допоміжних інформаційних технологіях наголосив доцент кафедри інформаційних технологій проєктування ЧДТУ, кандидат технічних наук Ярослав Тарасенко.
Завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій ЧНУ імені Б. Хмельницького, кандидатка філологічних наук Тетяна Бондаренко акцентувала увагу на інфомедійній грамотності суспільства в умовах війни. На прикладах розглянули джерела інформації та вміння працювати з ними, як розпізнавати маніпуляції в медіа, а також проаналізували ознаки й різновиди фейків.
![](https://www.centerpk.ck.ua/wp-content/uploads/2024/05/32.jpg)
![](https://www.centerpk.ck.ua/wp-content/uploads/2024/05/35-1.jpg)
![](https://www.centerpk.ck.ua/wp-content/uploads/2024/05/40.jpg)
Щиро дякуємо нашим спікерам за співпрацю та практичні рекомендації з інформаційної безпеки. Перемога за нами!