9 грудня в онлайн-форматі взяли участь у роботі Міжнародного круглого столу з нагоди Дня місцевого самоврядування «Реформа децентралізації в Україні: здобутки та перспективи» за участі Верховної Ради України.
![](http://www.centerpk.ck.ua/wp-content/uploads/2021/12/1.jpg)
Однією з ключових тем для обговорення було навчання й підвищення кваліфікації посадових та виборних осіб місцевого самоврядування як домінантів подальшого поступу децентралізації.
![](http://www.centerpk.ck.ua/wp-content/uploads/2021/12/3-1024x660.png)
Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина виступила спікером під нас панельної дискусії, присвяченої питанням навчання і підвищення кваліфікації посадових та виборних осіб місцевого самоврядування. За її словами, професіоналізація кадрів місцевого самоврядування набуває все більшої актуальності в рамках реформи децентралізації. З метою забезпечення професійного розвитку посадових осіб, НАДС вивчає потреби органів місцевого самоврядування у навчанні персоналу. Разом з тим, НАДС координує діяльність регіональних центрів підвищення кваліфікації, які є найближчою освітньою ланкою для посадовців на регіональному рівні, та погоджує розроблені ними програми підвищення кваліфікації. Таким чином, це забезпечує їхню належну якість, актуальність, змістовність й орієнтованість на практичні потреби.
![](http://www.centerpk.ck.ua/wp-content/uploads/2021/12/2-1024x661.png)